Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Jak dbać o klimatyzację

Każdy użytkownik klimatyzacji powinien regularnie zajmować się czyszczeniem filtrów wewnętrznych klimatyzatora. Jest to działanie niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania i zapobiegania ewentualnym usterkom, gdyż w filtrach urządzenia osadza się cały brud i kurz z powietrza. W większości przypadków filtry wstępne znajdują się z przodu klimatyzatora za otwieraną klapą, bądź w jego górnej części. Można delikatnie czyścić je gąbką przy użyciu ciepłej, bieżącej wody. W okresie letnim, np. w trakcie upałów, kiedy urządzenie intensywnie pracuje, wskazane jest kontrolowanie filtrów nawet raz na dwa tygodnie, albo częściej. W sezonie jesienno-zimowym kontrola może być rzadsza.

Przynajmniej raz w roku klimatyzacja powinna być serwisowana przez fachowca, co zapobiegnie ewentualnym awariom. Specjalista wykona takie zabiegi, jak czyszczenie filtrów, mycie i dezynfekcja, czyszczenie lamel oraz sprawdzenie układu chłodniczego i elektrycznego.

 

Klimatyzacja na ścianie