Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Doinwestowanie na wymianę pieca

Dofinansowanie do wymiany pieca zależne jest od wyboru źródła ogrzewania oraz od gminy, w której znajduje się budynek. Wynosi ono od 1000 zł, nawet do 40 tys. złotych. Dotacje udzielane na wymianę to nowy sposób na walkę ze smogiem, który generują piece starego typu – w ramach dbania o środowisko naturalne finansowane są nowe, ekologiczne systemy grzewcze. W niektórych przypadkach dotacja dotyczy również wymiany starych pieców węglowych na te nowej generacji oraz na podłączenie domu do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W większości przypadków – w zależności od wysokości środków, którymi dysponuje miasto – można uzyskać od 40 do nawet 100% zwrotu kosztów poniesionych w ramach inwestycji.

O dofinansowanie z gminy mogą ubiegać się m.in. właściciele nieruchomości lub lokali mieszkalnych (w tym osoby prowadzące działalność w tych budynkach), wspólnoty mieszkaniowe ze wspólną kotłownią oraz najemcy lokali komunalnych.

 

Pompa ciepła w domowej pralni