Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Ekologiczne grzanie wody

Podgrzewanie wody użytkowej pochłania nawet kilkanaście procent energii potrzebnej do ogrzania całego domu. Jakie urządzenia wybrać, aby ogrzewanie wody nie było obciążeniem ani dla domowego budżetu, ani dla środowiska naturalnego? Jednym z ekologicznych sposobów ogrzewania wody użytkowej jest zastosowanie pompy ciepła. Jest to rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, podobnie jak w przypadku zastosowania kolektorów słonecznych lub fotowoltaiki. Jest to także wyjątkowo ekonomiczna instalacja grzewcza z uwagi na to, że pompa ciepła charakteryzuje się energooszczędnością. Eksploatacja pompy jest najtańsza, ale wiąże się z dużymi nakładami inwestycyjnymi.

Ciepła woda z pompą ciepła

Istnieją dwa rodzaje pomp ciepła: pompa, która ogrzewa budynek oraz zapewnia przygotowywanie ciepłej wody użytkowej w zasobniku, oraz pompa, która służy wyłącznie do ogrzewania wody. Niezależnie od rodzaju urządzenia, pompę można zamontować zarówno w nowym, jak i modernizowanym budynku, bez ingerencji w otoczenie. Ponadto pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa. W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń grzewczych, pompy nie trzeba czyścić, podkładać opał czy rozpalać. Jest to więc bardzo komfortowe rozwiązanie grzewcze, które z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty ekologicznych urządzeń do ogrzewania wody.

Dom