Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Jakie możliwości oferuje nowoczesne ogrzewanie domu?

Mimo obecności pomp ciepła na rynku od wielu lat, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z pełnego spektrum ich możliwości. Dlatego poniżej prezentujemy krótką listę możliwości unikatowych dla pomp ciepła, które są naszym zdaniem najnowocześniejsza metodą ogrzewania domu.

  • Ogrzewanie wody

Poza zapewnieniem ciepła domowa pompa ciepła może podgrzewać wodę użytkową. Dzięki temu w tani sposób, jednym urządzeniem utrzymujemy w  domu stałą temperaturę i zapewniamy sobie ciepła wodę w kranie.

  • Brak zanieczyszczeń

Pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym, które w ogóle nie generuje zanieczyszczeń powietrza. Cicha praca wentylatorów i przepływ prądu i czynnika chłodniczego są jedynymi

  • Bezobsługowość

Pompa ciepła po zamontowaniu nie wymaga żadnych działań ze strony właściciela nieruchomości, wystarczy tylko podłączyć je do prądu i ustawić temperaturę jaką ma utrzymywać w domu.  W przeciwieństwie do innych sposobów ogrzewania domu nie trzeba też do niej budować dodatkowej instalacji doprowadzającej gaz ani magazynować i dodawać opału.

 

pompa ciepła

  • Dwa w jednym - zastępowanie klimatyzatora

Pompa ciepła z powodzeniem może zastępować klimatyzację. Bez wdawania się w fizyczne i techniczne detale - proces pompowania ciepła do domu może zostać bez problemu odwrócony i ciepło może być wypompowywane na zewnątrz, chłodząc nasz dom, dokładnie tak jak klimatyzator. Co istotne z punktu widzenia użytkownika, pompa działa w ten sposób automatycznie, po prostu dążąc do utrzymania w domu zadanej jej temperatury.

  • Połączenie z odnawialnymi źródłami energii

Ważnym aspektem ekonomicznym pomp ciepła jest możliwość połączenia jej z fotowoltaiką lub przydomową mikroelektrownią wiatrową. Daje to możliwość zredukowania rachunków za prąd, a co za tym idzie rachunków za ogrzewanie prawie do zera. Jest to unikalna możliwość w porównaniu do innych metod ogrzewania.

  • Niezależność od cen surowców

Decydując się na pompę ciepła stajemy się zależni jedynie od ceny prądu, która jest o wiele bardziej stabilna od cen węgla, gazu czy ropy. Ponadto żadnego z tych surowców, w przeciwieństwie do prądu, nie jesteśmy w stanie wytwarzać sami.