Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Jak ogrzewać dom w sposób energooszczędny i ekologiczny?

Ogrzewanie domu to jeden z najważniejszych jego systemów, bez którego nie da się mieszkać. W ostatnich latach zwiększony nacisk kładzie się jednak na dbanie o środowisko i czystsze powietrze, korzystanie z odnawialnych źródeł energii i wykorzystanie ich także w związku z ogrzewaniem. Ograniczenie emisji CO2 do atmosfery to kwestia wręcz paląca w momencie, w jakim się znaleźliśmy, dlatego alternatywne sposoby ogrzewania domu muszą być energooszczędne oraz ekologiczne. Jaki mamy wybór w tej kwestii? Przyjrzyjmy się kilku rozwiązaniom.

Pompa ciepła

O tym ekologicznym rozwiązaniu pozwalającym na energooszczędne ogrzewanie domu słyszy się ostatnio coraz więcej. To dlatego, że pompy ciepła stopniowo podbijają polski rynek, choć wciąż pozostają jednym z najdroższych rozwiązań grzewczych. Są jednak rozwiązaniem najskuteczniejszym i zdecydowanie najwygodniejszym dla jego użytkowników, gdyż po zamontowaniu i uruchomieniu nie wymagają właściwie żadnej obsługi. Pompa ciepła to urządzenie, które odzyskuje ciepło z powietrza na zewnątrz domu lub z gleby czy wód podziemnych. Wbrew pozorom nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych potrafi utrzymać stałą temperaturę wszystkich pomieszczeń w domu. Urządzenie to jest ciche, dyskretne, nie wymaga kupowania ani dokładania do niego żadnego paliwa, bo jego jedynym “paliwem” jest powietrze, czyli darmowe i niekończące się źródło energii, oraz prąd. Co więcej, pompa ciepła nie tylko pozwala na ogrzewanie naszego domu, ale także na produkcję ciepłej wody użytkowej, a nawet chłodzenie pomieszczeń latem! Jest to zatem inwestycja bardzo opłacalna, a jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła od znanego i dobrego producenta, takiego jak na przykład firma Daikin, będziemy mogli naszą pompą sterować przez Internet za pomocą smartfona.