Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Blog

skarbonka

Oszczędne ogrzewanie. Ile możesz zaoszczędzić w skali roku?

Jednym z rodzajów pomp ciepła, które pozwalają na rzeczywiste obniżenie kosztów eksploatacji budynków są powietrzne pompy ciepła typu split. W porównaniu z pompą głębinową rozwiązanie to cechuje się niskim kosztem wejścia w inwestycję oraz stosunkowo prostym montażem. Oczywiście nieproblemowym z punktu widzenia doświadczonej ekipy instalatorskiej. Jakie korzyści niesie za sobą inwestycja w system Split względem monobloku?

Czytaj więcej...

gruntowa pompa ciepła

Jakie możliwości oferuje nowoczesne ogrzewanie domu?

Mimo obecności pomp ciepła na rynku od wielu lat, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z pełnego spektrum ich możliwości. Dlatego poniżej prezentujemy krótką listę możliwości unikatowych dla pomp ciepła, które są naszym zdaniem najnowocześniejsza metodą ogrzewania domu.

Czytaj więcej...

pompa ciepła

Czy pompa ciepła może zastąpić klimatyzację latem?

Ogrzewanie jest jedną z tych instalacji, bez których ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie. Odpowiednio częste konserwacje i przeglądy pozwalają na stałą pracę instalacji, a co za tym idzie – zapewnienie komfortu cieplnego domownikom czy użytkownikom danego budynku. Klimat w Polsce jest o tyle specyficzny, że zapewnienie komfortowych warunków wymagałoby montażu nie tylko ogrzewania, ale i klimatyzacji.

Czytaj więcej...

klimatyzacja

Jak stan techniczny klimatyzacji przekłada się na jakość powietrza w pomieszczeniu?

W krajach wysoce uprzemysłowionych ludzie spędzają większość swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego niezwykle istotna jest jakość powietrza w mieszkaniu czy biurze. Wentylacja i klimatyzacja stworzone zostały po to, aby zapewnić nam dobre warunki życia i pracy, jednak zaniedbania w tym zakresie mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dowiedz się, jak zadbać o klimatyzację, aby dobrze spełniała swoje funkcje.

Czytaj więcej...

pompy ciepła

Jak dobrać moc pompy ciepła do powierzchni domu?

Pompy ciepła są to ekologiczne instalacje grzewcze, które czerpią energię ze źródeł odnawialnych, jak : powietrze, woda i ziemia. Dzięki ich zainstalowaniu możemy znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie, co ma niebagatelne znaczenie w dobie podwyżek prądu. Aby jednak tak się stało, ich moc musi być dobrana do powierzchni domu. Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić?

Czytaj więcej...

klimatyzacja

Rozwiązania klimatyzacyjne idealne dla obiektów biurowych

W biurze powinny panować odpowiednie warunki temperaturowe. Wpływają one na efektywność wykonywanych zadań oraz samopoczucie pracowników. Zbyt wysoka temperatura powoduje problemy z koncentracją i sprzyja pojawieniu się uczucia zmęczenia, a także jest niebezpieczna dla zdrowia. Z tego względu w większości biur montowana jest klimatyzacja. Wyjaśniamy, jaki rozwiązania klimatyzacyjne najlepiej sprawdzają się w przestrzeni biurowej.

Czytaj więcej...

pompa ciepła

Montaż pompy ciepła. Postępowanie krok po kroku

Pompa ciepła od dłuższego czasu już coraz bardziej popularna w Polsce. Wymusza przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej lub cieplnej. Rynek pomp ciepła rośnie z roku na rok o około 35%.  Pompy ciepła jako jedne z nielicznych, spośród urządzeń grzewczych, nie powodują żadnej emisji niebezpiecznych związków do atmosfery. 

Czytaj więcej...

izolacja ścian

Jak zadbać o izolację ścian i podlóg w domu energooszczędnym?

Wydatki związane z utrzymaniem budynku, a przede wszystkim z wytworzeniem potrzebnej ilości ciepła, należą do największych kosztów eksploatacyjnych. Sposobem na ich ograniczenie jest wybór właściwej metody ogrzewania domu przez zastosowanie odpowiednio wydajnych urządzeń grzewczych. Nawet najnowocześniejsze systemy nie przydadzą się jednak na wiele, jeżeli budynek nie zostanie prawidłowo zaizolowany. Przekonajmy się, dlaczego jest to tak ważne i sprawdźmy, jakie rozwiązania są stosowane najczęściej.

Czytaj więcej...

klimatyzacja

Wybieramy klimatyzację dla domu - co wziąć pod uwagę?

Jednym z najlepszych rozwiązań na upalne dni jest wybór klimatyzacji. To ona pozwala znacząco obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń, a tym samym poprawić komfort przebywania w nich. Jednak przeglądając rozwiązania nietrudno nie zauważyć, że jest ich bardzo dużo. Czym więc należy się kierować i co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając konkretny system klimatyzujący dom?

Czytaj więcej...

pompa ciepła

Ogrzewanie domu pompą ciepła - czy to się opłaca?

Ekologiczne sposoby ogrzewania naszych domów to w ostatnich latach temat numer jeden w wielu dziedzinach ekonomii i gospodarki. Niestety, nasze środowisko coraz gorzej znosi efekty dziesięcioleci spalania szkodliwych paliw i wydzielania do atmosfery substancji zagrażających nie tylko zdrowiu naszej planety, ale także nas wszystkich. Dlatego gorączkowo poszukujemy wszelkich rozwiązań, by móc ogrzewać swoje budynki w sposób jak najbardziej ekologiczny. Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła. Na czym polega ich praca i czy ogrzewanie domu tą metodą jest kosztowne? Zastanówmy się dziś nad tym tematem.

Czytaj więcej...